Први кекси за бебе

Ако вашето бебе грицка, еве идеални и лесни за подготовка меки кекси кој ќе ви одземат малку време, а ќе ви причинат големо задоволство гледајќи го Вашето бебе како си грицка.

Што ви е потребно?

  • 1 банана
  • 1 јаболка
  • 80 грама мелени овесни снегулки
  • малку цимет
  • 1 лажичка маслиново масло

Се печат 15 мин на 200 степени. Добар апетит!

Доколку сте во потрага по уште поинтересни рецепти и совети од уште една супер мама, побарајте ја на инстаграм “mojafitnessmama” која секојдневно ја збогатува својата галерија со вкусни идеи, многу совети и фотки од неа и преслатката Марта.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s